Szybka pożyczka w banku – czy to realne ?

W sytuacji kiedy na już potrzebne są Ci pieniądze, bo w jednym miesiącu wyskoczyło Ci ubezpieczenie samochodu, do tego na głowę zwalił się remont mieszkania, a Ty nie masz odłożonej gotówki na czarną godzinę, wtedy Twoją szansą na szybkie pieniądze jest pilna pożyczka w banku.

Nie można jednakże łudzić się, że pieniądze będą na Twoim koncie w 10 minut, bo to nie tak działa. Oczywiście sprawa nie będzie ciągnęła się tygodniami jak to ma miejsce w przypadku kredytu mieszkaniowego. Tym bardziej, że pożycza się najczęściej niewielkie kwoty pieniędzy, żeby móc dokonać zakupu podstawowych rzeczy, potrzebnego remontu. Płatność rozkłada się na kilkanaście miesięcy, a nie na kilkanaście lat, a to także jest spora różnica. Do tego i oprocentowanie jest niestety wyższe. Ale jeśli nie ma innego wyjścia to i tak o szybką pożyczkę warto zwrócić się do banku, niż korzystać z pomocy innych instytucji, tych pozabankowych. Albo jeszcze gorzej, osób prywatnych. Oczywiście niektórzy chwalą sobie pożyczki społecznościowe, ale trzeba patrzeć na sprawę realnie. Nie ma to jak bank, zawsze śpi się wówczas spokojniej.

Pilna pożyczka to chwyt marketingowy, jednakże jeśli tylko dobrze się przygotujecie do rozmowy z pracownikiem banku, może okazać się, że w kilka dni zamkniecie całą transakcję. A nawet tego samego dnia, jeśli będziecie starali się o pożyczkę w banku, w którym od lata macie rachunek,z  którego aktywnie korzystacie. Warto jednakże i tak sprawdzić i porównać wszystkie oferty banków, bo może okazać się, że w innym pożyczka wyjdzie nas taniej. Pożyczki gotówkowe warto posprawdzać tak samo wnikliwie jak pożyczki pozabankowe bez bik na samochód lub  kredyty mieszkaniowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*