Kredyty hipoteczne – opinie

Bardzo wielu Polaków spłaca kredyt hipoteczny w złotówkach. Ostatnimi czasy zyskują one w szczególności na popularności, ponieważ dostęp do kredytów walutowych został bardzo mocno ograniczony – pozwolić sobie na nie mogą tylko dobrze zarabiające osoby (wymagany dochód miesięczny to co najmniej 10 tys. złotych).

kredyt_hipotecznyKredyty złotówkowe są jednak ciągle droższe od tych w walutach obcych – wszystko za sprawą wyższego oprocentowania. Oczywiście, mają też i wiele plusów – jak chociażby to, że nie wchodzi tutaj w rachubę ryzyko kursowe walut. Sporo kredytobiorców – pomimo kryzysu finansowego – spłaca swoje zadłużenie w terminie. Jest to znakomita okoliczność ku temu, aby podjąć z bankiem negocjacje w sprawie obniżenia marży kredytu – pod warunkiem jednak, że okres kredytowania trwa już co najmniej rok (im dłużej, tym lepiej). Przemawia za tym dodatkowo fakt, że obecnie kredyty hipoteczne są oferowane na zupełnie innych warunkach niż kilka lat temu – z punktu widzenia klienta są to korzystniejsze warunki. Przed podjęciem negocjacji z macierzystym bankiem warto zasięgnąć informacji w innych bankach na temat ewentualnych możliwości dotyczących refinansowania kredytu. Pojawiły się opinie że kredyty hipoteczne  w ostatnich czasach szczególnie dają się negocjować.

Niewykluczone, że warunki kredytu refinansowego okażą się korzystniejsze. Z takiej opcji można skorzystać, kiedy rozmowy z bankiem nic nie dadzą i nie zgodzi się on na obniżenie marży. Przy braniu pod uwagę refinansowania zobowiązania trzeba mieć jednak na względzie koszta jakie się z tym wiążą (wszystkie formalności trzeba załatwiać od początku).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*