Kredyt samochodowy – brać czy nie brać?

Autokredyty – argumenty przeciwników.
Samochody są w dzisiejszych czasach nieodłącznym elementem rzeczywistości, w której żyjemy. Posiadanie własnego auta nie jest niby czymś nadzwyczajnym, jednakże dla wielu Polaków jest to luksus, na który najczęściej nie mogą sobie pozwolić jedynie nakładem środków własnych. Stąd też bierze się myśl, by zaciągnąć kredyt samochodowy. Jest to produkt finansowy obecny w ofercie bardzo wielu banków (chociaż nie wszystkich).

Jak każda usługa udostępniana przez banki, tak i tak ma zarówno swoich zwolenników, co i przeciwników. Sporo osób jest zdania, że kredytu samochodowego nie opłaca się zaciągać z uwagi przede wszystkim na zabezpieczenia, które w wielu kwestiach wiążą kierowcom ręce. Ponieważ przez okres obowiązywania umowy pojazd stanowi jedno z zabezpieczeń kredytu, bank jako jego współwłaściciel musi wyrazić w tym momencie zgodę na jego sprzedaż bądź techniczne przeróbki, a to się zdarza naprawdę wyjątkowo sporadycznie. Dodatkowo ustanowienie wszystkich zabezpieczeń zajmuje zawsze sporo czasu i wiąże się z wydatkami, na które kierowca musi łożyć z własnej kieszeni.

Poza tym przeciwnikom autokredytów nie podoba się również to, że muszą podać bardzo dokładne informacje dotyczące samochodu, co odbiera wolną rękę, jeśli chodzi o wybór pojazdu. Z tych też właśnie względów wiele osób jest zdania, że bardziej opłaca się w takiej sytuacji zwykły kredyt gotówkowy – zwłaszcza, jeśli bank dodatkowo wymaga dużego wkładu własnego, a tego typu wymagania są standardem przy kredytach na wieloletnie samochody.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*