Czy warto brać kredyt na samochód w autokomisie ?

Nosząc się z zamiarem kupienia samochodu, w ofertach możemy przebierać obecnie niczym w ulęgałkach. Nie ma żadnych ograniczeń co do marki pojazdu, jego wieku i tym podobne. Możemy kupić taki samochód, jaki chcemy – pod warunkiem oczywiście, że możliwości finansowe nam na to pozwalają.

Bardzo często za interesującym nas modelem rozglądamy się w komisach. W sytuacji, kiedy nie posiadamy dostatecznej ilości środków finansowych, w komisie zostanie zaproponowany nam kredyt. Załatwienie formalności nie zajmuje zwykle zbyt wiele czasu, więc zazwyczaj jeszcze tego samego dnia wracamy do domu wymarzonym samochodem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy biegać po bankach i wypełniać całego stosu rozmaitych dokumentów. Zastanówmy się jednak dobrze czy taka opcja jest rzeczywiście korzystna dla naszej kieszeni. Umowa podpisana w komisie będzie nas drożej kosztować niż ta zawarta bezpośrednio w banku. Komis występuje tu w roli pośrednika pomiędzy bankiem a klientem, więc za swoje usługi dolicza dodatkowe opłaty.

Balonowy kredyt na auto- sprawdź również oferty na najlepszy kredyt samochodowy pod zastaw rejestrowy

W naszym kraju coraz więcej osób kupuje samochody. W dużej mierze są to auta nowe. Najczęściej ich zakup jest finansowany poprzez kredyty, o które można się ubiegać zarówno w tradycyjnych bankach, jak i producenckich. Niejednokrotnie oferta tych drugich jest bardziej atrakcyjna. Często korzystają z niej osoby, które na brak pieniędzy nie narzekają – ich dochody kształtują się na wysokim poziomie. Jeśli ktoś dysponuje odpowiednim kapitałem, może skorzystać z tak zwanego kredytu balonowego proponowanego przez bank producencki. Mówiąc w skrócie, taki kredyt polega na tym, że jest spłacany w dwóch lub trzech ratach – biorąc pod uwagę ceny nowych samochodów, nie są to raty niskie. Korzyści z niego płynące są jednak spore. Wynika to z tego, że bank nie nalicza w tym momencie prowizji. To zaś oznacza, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu balonowego jest równa zeru. Wadą tego rozwiązania jest to, że nie każdy może sobie na nie pozwolić. Wpłacenie kilkudziesięciu czy kilkunastu tysięcy złotych tytułem raty to spory wydatek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*